NABÓR

Witaj!

 Z troską o swą przyszłość i i kontynuację prowadzonej od ponad 40 lat działalności Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „KOŚCIERZYNA” z radością przyjmie w swoje szeregi wszystkich uzdolnionych i mających chęć rozwijania swoich umiejętności, pielęgnowania bogatego dorobku kulturalnego Ziemi Kaszubskiej oraz wielkich tradycji muzycznych Ziemi Kościerskiej.

Zapraszamy do współpracy.

Jeżeli lubisz folklor, chcesz nauczyć się śpiewać, tańczyć, grać w zespole, miło, sympatycznie ale też i pracowicie spędzać czas – to właśnie na Ciebie czekamy!

SZCZEGÓLNIE MILE WIDZIANE OSOBY GRAJĄCE NA AKORDEONIE ORAZ SKRZYPCACH (ALTÓWKA CZY WIOLONCZELA TO SZCZYT MARZEŃ :-)),  ŚPIEWACY ORAZ  PRZYSZLI TANCERZE !!!

Wiek nie gra roli, choć do sekcji chóralnej preferujemy osoby pełnoletnie (partie chóralne pisane są w skalach zawodowych).

 

Przyjdź i nie zwlekaj!

 

PRACUJEMY w trzech sekcjach:

1) grupa taneczna – tu poznajesz arkana najpiękniejszego w świecie polskiego tańca ludowego – próby w piątki o godzinie 18.00;

2) chór – śpiewać każdy może (a „ludowe” łatwe nie jest ;-P ) – wtorki ( soprany i alty – start wtorek 18:00, tenory i basy – start 19:00)  oraz piątki – próba zbiorowa o godzinie 18.00;

3) zespół instrumentalny („kapela”) – muzykuje w czwartki w godz. 17:00 – 19:00.

Gdzie?

Sala Widowiskowa im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie (I piętro w kinie „REMUS”).

 

Nie może Ciebie zabraknąć!